Після похорону нам доводиться займатися оформленням поховання, встановленням пам’ятника, огорожі та інших меморіальних аксесуарів. Якщо ви робите це вперше, вам може бути складно почати цей процес, і не стільки через переживань, скільки через необізнаність. Дійсно, якому матеріалу віддати перевагу? Адже сьогодні пам’ятники померлим виконують з різних сортів мармуру та граніту, а також полімерних матеріалів на основі каменю, бетону і т.д. У кожного є особливості, і вони можуть позначитися на кінцевому продукті зовсім не так, як ви очікували.

Проте матеріал – це не єдиний камінь спотикання в питанні вибору. Ритуальні пам’ятники ще бувають стандартними і ексклюзивними. Різниця між ними полягає в ціні і в естетичному враженні. Ексклюзивні пам’ятники можуть бути набагато дорожче стандартних і бути творами мистецтва.

Ось ще кілька важливих моментів, які потрібно врахувати при виборі пам’ятника: який портрет вибрати для надгробки, чи використовувати на ньому епітафію, і якщо так, то яку? На ці та ряд інших питань ви зможете відшукати відповіді в відповідних розділах нашого сайту новини. Тут же ми наведемо короткий список того, на що слід звернути увагу, замовляючи похоронні пам’ятники.

Матеріал

Вибір матеріалу на пам’ятник залежить мінімум від двох факторів: бюджету та переважного зовнішнього вигляду. Найдешевшими матеріалами є синтетичні: керамограніт, бетон, композити на основі мармурової крихти і т.д. До їх безперечних достоїнств можна віднести дешевизну і можливість створити монументальний пам’ятник практично будь-який, навіть дуже складної форми. Однак ці пам’ятники недовговічні, і навіть при дуже якісному виготовленні термін їх служби невисокий.

Мармур досить довговічний і дешевий, його структура дозволяє створювати скульптури з тонким деталюванням. Однак у нашому кліматі він порівняно швидко руйнується, а щоб цього не сталося, за ним потрібно ретельно доглядати, обробляти спеціальними складами. Крім того, білий мармур легко брудниться і набуває неохайного вигляду, а очистити його не так просто.

Граніт в порівнянні з людським життям практично вічний. Написи і малюнки на ньому можна знищити тільки спеціально, вони практично не схильні до дії часу і погодних умов. Виглядає граніт надзвичайно привабливо, однак, пам’ятники з нього найбільш дорогі. Проте ціни на них зовсім не захмарні і завжди можна знайти варіант гранітного надгробка, який вписується в скромний бюджет.

Портрет

На пам’ятниках з композитів портрет і написи часто робляться накладними, виконаними з більш довговічних матеріалів: граніту, металу. Це ж стосується і мармурових пам’ятників – текст і зображення на них погано видно і зливаються з основою. Самим благодатним матеріалом для нанесення зображень, у тому числі дуже складних, що включають красивий фон на пам’ятник, є граніт.

Існує декілька поширених способів гравіювання на граніті, що дозволяють виконати малюнки і написи в різній стилістиці. Найчастіше більша частина роботи виконується на спеціальних верстатах, керованих комп’ютером, що дозволяє досягати відмінних результатів за короткий час і значно знизити вартість виготовлення малюнка.

Епітафія

Нанести епітафію на пам’ятник можна в будь-якій гранітній майстерні, яка надає ритуальні послуги. Пам’ятники з епітафіями виглядають більш індивідуально, а вибрати відповідну напис вам допоможуть наші консультанти, або ви можете написати її самостійно.